OLSA EKSTRAKLASA - BENIAMINEK GEPI TEAM WCIĄŻ LIDEREM

Za nami trzecia kolejka OLSA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W minioną środę byliśmy świadkami trzech spotkań, po zakończeniu których na szczycie ligowej tabeli znalazł się Gepi Team.

Punktualnie o godzinie 18-tej na parkiet wybiegły drużyny Rupi i AZS Chemik Olsztyn. Siatkarska młodzież zrzeszona w zespole Chemika w pierwszej partii nie potrafiła nawiązać równorzędnej walki z bardziej doświadczonymi rywalami i wyraźnie przegrała w stosunku 25:12. W kolejnej odsłonie gra się wyrównała, ale nie na tyle aby w zasadniczy sposób odwrócić losy niniejszego spotkania. Rupi w drugim secie wygrało 25:20 i 2:0 w całym meczu. MVP spotkania został Maciej Michalski.

Pauzujący w ostatniej kolejce Geoexpert Sunbroker podejmował Michelin. Pozostający w tym sezonie bez zwycięstwa gracze Michelin stanęli przed niezwykle trudnym zadaniem „wydarcia” punktów swojemu rywalowi. Michelin grał ambitnie, walczył, ale boiskowi przeciwnicy nie dali się złamać i pewnie wygrali 2:0 (25:20; 25:18). Geoexpert zgarnął kolejne trzy punkty i w tym sezonie jak na razie jest niepokonany. MPV spotkania został Tomasz Biryło.

Trzecią kolejkę zakończyło starcie AKS Kormoran z Gepi Team. Przed mecz było niemalże pewne, że aspirujący w tym sezonie do gry o wszystko zespół Gepi zawalczy o pełną pulę punktów. AKS Kormoran to jednak drużyna z „zębem”, której nie jest łatwo narzucił swój styl gry. W związku z tym oglądaliśmy dwa nad wyraz wyrównane sety. Gepi wygrało 2:0 (25:23; 25:23), ale Kormoran po raz kolejny udowodnił, że trzeba się z nim liczyć. MVP spotkania został Marcin Perzanowski.